Koldo_108.JPG

CURRICULUM VITAE

ZINEMA

COMPETENCIA OFICIAL (2021) Zuz. Gastón Duprat, Mariano Cohn

EL DOBLE MÁS QUINCE (2018) Zuz. Mikel Rueda

CUANDO DEJES DE QUERERME (2018) Zuz. Igor Legarreta

POR UN PUÑADO DE BESOS (2014) Zuz. David Menkes

 

LABURMETRAIAK

BERAK BALEKI (2021) Zuz. Aitor Gametxo

TRES VECES (2020) Zuz. Paco Ruiz

  AISGE SARIA AKTORE ONENARI 26 IBERICO DE CINEMA ZINEMALDIAN

  AKTORE ONENARI SARIA  2020 CORTOGENIA ZINEMALDIAN

  AKTORE ONENARI SARIA 2020 RIURAU ZINEMALDIAN

ANE (2018) Zuz. David Pérez Sañudo

VERSUS (2017) Zuz. Demetrio Elorz 

KS (2012) Zuz. Eduardo Hurtado

AGUA! (2012) Zuz. Mikel Rueda

APARIENCIAS (2012) Zuz. Xabier Larrondo

MIKEL (2011) Zuz. Miriam Ortega Domínguez

[d]EFECTO (2010) Zuz. Gotzon Aurrekoetxea

YERBA (2010) Zuz. Javier Hernández

TELEBISTA

ALTSASU (2020) ETB 1, TV3 - Zuz. Asier Urnieta

EL MINISTERIO DEL TIEMPO (2020) TVE 1 - Zuz. Chiqui Carabante

VAMOS JUAN (2020) TNT -  Zuz. Borja Cobeaga

LA LÍNEA INVISIBLE (2020) Movistar + - Zuz. Mariano Barroso

SI VIENES, REPITES (2018) YouTube Zuz. David Perez Sañudo

CENTRO MÉDICO (2016/2018) TVE 1 Zuz. Cristina Escudero, Gonzalo Baz

ESKAMAK KENTZEN (2015) ETB 1 - Zuz .Pedro Fuentes, Olatz Beobide

BIENVENIDOS AL LOLITA (2014) Zuz. Antena 3 - David Molina

GOENKALE (2012) ETB 1 - Zuz. Olatz Beobide, Aitor Osa

BI ETA BAT (2012) ETB 1  -Zuz. Carlos Zabala, Eneko Olasagasti

ANTZERKIA

EDIPO REY DE DEUSTO (2021) Zuz. Mitxel Santamarina

DIDO & AENEAS (2019) Zuz. Barbora Horáková Joly 

  ERCILLA  SARIA ANTZEZLAN ONENARI 2019

EL SUEÑO DE LA VIDA (2019) Zuz. LLuis Pasqual

COMO UN VIENTO HELADO / IZOZTUTAKO HAIZEA BEZALA (2018-2019) Zuz. Fernando Bernués

EL ÚLTIMO HABSBURGO (2018) Zuz. Elena Vaio y David Caiña

OBABAKOAK (2017-2019) Zuz. Calixto Bieito

  ERCILLA SARIA ANTZEZLAN ONENARI 2017

ALIZIA MUNDU MIRESGARRIAN (2017-2018) Zuz Maitane Zalduegi

MARIKIXKUR ETA HIRU HARTZAK (2017) Zuz. Galder Perez

CHICHINABO CABARET  (2016-2018)Zuz. Felipe Loza

ROMEO Y JULIETA (2016-2017) Zuz. Ramón Barea

TRIPLE SALTO / JAUZI HIRUKOITZA (2016-2017) Zuz. Miguel Olmeda

ANTÍGONA (2015) Zuz. Victoria Di Pace

PLANTEAMIENTO, NUDO Y DESENLACE (2015) Zuz. Itziar Lazkano 

ROMEO Y JULIETA (2014) Zuz. Victoria Di Pace

RINCONETE Y CORTADILLO (2014) Zuz. Jon Sarasti (Teatro Amaya)

EGUN BERRI BAT (2014) Zuz. Galder Perez

LAS AVENTURILLAS MENUDILLAS DE UN HIJILLO DE PUTA (2013) Zuz. Gabriel Fuentes (RESAD)

VA DE CINE (2012) Zuz. Itziar Lazkano, Gurutze Beitia, Maitane Zalduegi

TOXIC CABARET (2012) Kipulak Antzerki Taldea

JOSEPH AND THE AMAZING TECHNICOLOR DREAMCOAT (2011) Zuz. Troy Everson  (Wisconsin, USA)

NOBODY FAMOUS (2011) Zuz. Robbie Twohig  (Wisconsin, USA)
 

BIDEOKLIPA

UDABERRIA, Iker Lauroba (2020) Zuz. Imanol G. Gurrutxaga

TU APROBACIÓN, Skakeitan  (2017) Zuz. Julen de la Serna

FORMAKUNTZA

2017: Kantua OIHANA REGUELA

2015: Buffoia PHILIPPE GAULIER 

2012-2015: Interpretazioa ESTUDIO DI PACE

2012-2015: Ahotsa eta Interpretazioa CONCHA DOÑAQUE

2014: Swinga BIG SOUTH

2014: Michael Chejov teknika VICTORIA DI PACE

2014: Kantua VERÓNICA RONDA

2013: Interpretazioa JOHN STRASBERG

2013: Kamera JUAN PABLO DI PACE

2012: Teknika eta Kamara IÑAKI AIERRA

2012: Euskerazko textuen lana JULIA MARIN

2011-2012: Antzerki Musikala BILBO ESZENA

2011: Eszena kreazioa LA TRISTURA

2010-2011: Hip-hopa INNOVATIONS DANCE STUDIO – Wisconsin, USA

2010: Interpretazioa ESTUDIO JUAN CARLOS CORAZZA

2010: Kamera RAMÓN BAREA

2009-2012: Interpretazioa ÁNIMA ESKOLA

2009: Interpretazioa MARINA SHIMANSKAYA

2002-2009: Interpretazioa LA FUNDICIÓN

 

HIZKUNTZAK EUSKERA, ERDERA, INGELESA

 

 

GIDATZEKO KARNETA B